Oddělení pro děti a mládež

mail: detske@knihovnasemily.cz

Najdete nás ve 3. poschodí budovy knihovny.
Jana Baánová

půjčování, akvizice, besedy pro školy, Čtenářský klub

Marie Šimková

besedy pro veřejnost, MŠ/ZŠ, dotační tituly

Půjčujeme jenom knihy?

V rámci čtenářské registrace půjčujeme více než 10 tisíc knih a také deskové a karetní hry, audioknihy na CD, elektronické Albi tužky a knihy z edice Kouzelné čtení či e-knihy. Vše je evidováno v online katalogu.

Předplatné časopisů

Ahoj divočino!, Amos, Časostroj, Čtyřlístek, Čtyřlístek Speciál, Junior

Čím dalším můžeme obohatit váš život?

V průběhu celého roku pořádáme besedy, programy pro školy, soutěže a tvůrčí dílničky. Akuální program hledejte v kalendáři akcí.

Kdo se u nás může zaregistrovat?

Děti a mládež od 0 do 14 let. Roční členství stojí pouze 100 Kč a děti do 7 let včetně registrujeme zdarma.

Jak sledovat svoje výpůjčky?

Pro evidenci vypůjčených dokumentů slouží online katalog. Zde se po přihlášení číslem čtenáře z kartičky a datem narození ve formátu YY-MM-DD dozvíte, jaké knihy máte doma a kdy je vrátit, kdy jste hradili registrační poplatek, objednáte knížku (odložení z poličky) nebo si zarezervujete knihu.

Jak řadíme knihy?

0 – 6 let

Žlutě označené knížky pro nejmenší (před)čtenáře. Najdete u nás leporela, klasické pohádky, současné autory, zvířecí a dětské hrdiny, básničky a říkadla. Široká paleta obrázkových knížek k prohlížení i k předčítání.

7 – 9 let

Zelená sekce pro začínající čtenáře. Edice První čtení, disneyovky, napínavé příběhy pro malé dobrodruhy i pohádky před spaním k předčítání.

10 – 12 let

Červeně označené knížky pro mládež zahrnují příběhy ze života, populární dobrodružné a fantasy série, pátračky, příběhy o lásce i humorné deníkovky.

13 – 15 let

Modrá sekce pro nejstarší čtenáře z řad mládeže. Napětí, ságy, příběhy z války i jiných dimenzí.

Naučná literatura

Naučná literatura prošla v našem fondu velkou proměnou, v sekci s bílými štítky najdete řadu nových knih z různých oborů lidského vědění, od věd přírodních přes techniku, geografii, rozmanité koníčky i dějiny.

Seznamy doporučené literatury dle ročníků ZŠ