15/06/2022

Nová výše registračních poplatků od 1. července 2022

S platností od 1. července 2022 dojde ke zvýšení poplatků spojených s roční registrací čtenářů na obou odděleních. Zdražování nás dosud provází napříč rokem 2022 a promítá se do všech sfér našeho života. I provozní náklady knihovny se navýšily. Vzrostly mj. i ceny papíru, což se pochopitelně odrazilo na ceně knih (dosavadní průměrné navýšení o 15 %). Abychom mohli pro naše čtenáře udržet současný standard služeb a nadále nakupovat dostatečný počet čtivých novinek, rozhodli jsme se po zralé úvaze a jednání se zřizovatelem nastavit poplatky následovně: děti 8-15 let zaplatí 100 Kč, dospělí se slevou (studenti, Senior pas, pas UA, důchodci a ZTP) 150 Kč, dospělí bez nároku na slevu 200 Kč. Poplatek za zřízení čtenářské legitimace se zvyšuje na 30 Kč. Registrace zdarma zůstává pro děti od 0 do 7 let včetně.

Ke zdražení dochází poprvé po 12 letech, naposledy se výše poplatků měnila se znovuotevřením knihovny v nově zrekonstruované budově Jitřenky. Nadále se však jedná o částku takřka symbolickou s ohledem na pořizovací ceny knih, časopisů a e-knih a případné množství služeb, které si každý čtenář knihovny může v rámci ročního registračního poplatku nárokovat. Být čtenářem knihovny se stále vyplatí!