📢 Platí letní otevírací doba ⚠️

Dnes otevřeno: Pro dospělé: zavřeno, Děti a mládež zavřeno Týdenní pracovní doba
16/12/2021

Vyhlašujeme literární soutěž

Vymýšlíte si rádi příběhy? Sníte o tom, že jednou vaše dílo vyletí do světa, bude se číst a bude bavit? Směle do toho! Dveře má v soutěži otevřené každý, dítě i dospělý,  vítané jsou i společné práce více autorů. Již počtvrté nabízí knihovna příležitost všem, kteří rádi píšou, podělit se o svá díla.

Texty jsou hodnoceny v rámci věkových kategorií, čte je porota složená z milovníků literatury – semilské knihovnice, češtináři, spisovatelé. Záštitu nad soutěží má tradičně čtenářka a starostka města Semily Bc. Lena Mlejnková. Po vyhodnocení probíhá slavnostní vyhlášení vítězů spojené s předáváním cen.

Soutěžní texty přijímáme do 28. února 2022 – osobně v knihovně nebo e-mailem na detske@knihovnasemily.cz; nezapomeňte přímo do dokumentu uvést vaše jméno, e-mail a věk. Téma i forma je čistě vaší volbou, rozsah je však limitovaný – maximálně 5 stran textu A4 (pracujete-li na rozsáhlejším díle, vyberte, prosím, pouze ukázku a informujte nás o tom). Dílo můžete navíc vyšperkovat ilustrací.

Nultý ročník soutěže byl vyhlášen v roce 2018 s mottem „Slovo je jako otisk tvého nitra“, a to provází soutěž dodnes. V minulém ročníku se poprvé zapojili také dospělí, a hned v hojném počtu. Těšíme se na vaše nové příběhy a básně – pište a podělte se! 

Vyhlášení literární soutěže 2021
Vyhlášení literární soutěže 2021 (340,15 KB)