Dnes otevřeno: Pro dospělé: zavřeno, Děti a mládež zavřeno Týdenní pracovní doba
21/09/2023

Média a bezpečnost na internetu pro seniory - kurz ZDARMA

Přinášíme seniorům v Semilech nabídku zajímavých a dobře srozumitelných přednášek na téma internetu, médií a také bezpečnosti na sociálních sítích.

Setkání v knihovně s drobným občerstvením je určeno seniorům na 65 let. Je ZDARMA a koná se v čítárně knihovny. Přihlášení předem na mk@knihovnasemily.cz nebo osobně na oddělení pro dospělé. Hlásit se můžete na jednotlivé bloky/dny:

1. Co všechno bychom měli vědět o médiích:

v úterý 17. 10. od 10 do 12 hodin

Setkání poskytne základní orientaci v českém mediálním prostoru a odpoví na otázky: Co bychom měli vědět o médiích? Jaká specifika mají určité druhy médií? Jaká úskalí skrývá online prostředí? A musí být novinář vždy objektivní?

2. Falešné zprávy a jak je poznat:

ve středu 29. 11. od 10 do 12 hodin

Proč někdo vytváří falešné zprávy? Kde se nejčastěji šíří? Jaké triky používají dezinformátoři? Můžete falešnou zprávu sami poznat?

Další témata připravujeme.

Těšíme se na vás společně s odbornicí na dané téma Magdou Podsedníkovou a také lektorkou z řad seniorů ze společnosti Agora CE, o.p.s. Na setkání se nezapomeňte přihlásit.

Ještě několik volných míst zbývá na virtuální univerzitě třetího věku, neváhejte a přidejte se k nám. Více najdete v příloze e-mailu.

Za sdílení nabídky pro seniory, či chcete-li důchodce, předem děkujeme!

Knihovnice ze Semil

Plakát ke stažení
seniori_js.pdf (737,36 KB)