Nová telefonní čísla do knihovny: dospělé 608 883 212, dětské 608 886 542

Dnes otevřeno: Pro dospělé: 9 - 17, Děti a mládež 12 - 16 Týdenní pracovní doba
29/11/2021

Advent v knihovně

Knihovnice si i letos pro vás připravily celou řadu aktivit pro adventní čas.

Dárek od knihovny a města Semily na domácí tvoření si mohou děti vyzvednout již tento týden, tj. od 29. listopadu, a při té přílěžitosti si mohou rovnou vybrat knížku z výběru knihovnic pro vánoční čtení. Rozebíratelnou knižní výstavu s vánoční tematikou si připravilo i oddělení pro dospělé.

Knihovnický stromeček se letos rozsvítí bez veřejnosti, ale o pohádku děti nepřijdou. Přineseme ji do vašich zařízení v týdnu od 6. prosince. Těšte se, POHÁDKA BUDE! Plánované setkání "S knížkou do života" je pro tentokrát zrušeno.

V pátek 3. prosince pro vás ve vestibulu Jitřenky chystáme předvánoční burzu knih. Začínáme v 8 a končíme v 17 hodin.

Jste soutěživí, máte rádi knížky a Vánoce? Pak je tu knihovnická soutěž právě pro vás. Začínáme už v pondělí 6. prosince a to na obou odděleních.

Na čtvrtek 9. prosince plánujeme od 17 hodin online besedu Rizika vývoje řeči s Mgr. Helenou Vackovou. Doporučujeme všem ročičům a učitelům ze školek a 1. stupně ZŠ. Potkáme se na platformě ZOOM, přihlášení emailem na knihovna.semily@seznam.cz nejpozději v den konání akce do 12 hodin. Následně rozešleme odkaz na místnost, kde se ve virtuálním prostoru potkáme.

A nakonec máme výzvu pro všechny! Máte nějaký rodinný recept (na cukroví, vánoční pečivo nebo neobvyklý hlavní chod), zvyk či vánoční zážitek? Podělte se s námi! Přineste krátký text, fotografii, ozdobu či obrázek do knihovny a my ho v knihovně vystavíme.

Udělejme si společně čekání na Ježiška příjemnější!