Dnes otevřeno: Pro dospělé: zavřeno, Děti a mládež zavřeno Týdenní pracovní doba
21/07/2023

Slovo je jako otisk tvého nitra. Vítězné texty 2023 ve sbírce.

Připravili jsme pro vás sbírku textů, které v aktuálně uzavřeném ročníku literární soutěže získaly cenu. Soubor ke stažení ve formátu pdf najdete pod článkem.

Letošní literární soutěž zaregistrovala celkem 35 prací od soutěžících ve věku od 8 do 67 let. Vítězové vzešli ze tří kategorií dětských, tří dospěláckých, z kategorií Poezie a Tandem (společné dílo dětí a dospělých). Počtem prací dominovaly texty dospělých, ať už básně nebo prózy. Suma byla oproti předchozím létům nižší (bylo citelné, že se tentokrát nezapojily školní kolektivy), nicméně kvalitativně byly výrazně lepší. Do soutěže přispěly stálice i noví autoři; objevilo se také více prací od spisovatelů ze vzdálenějších regionů, přihlásil se dokonce i jeden soutěžící ze zahraničí (Slovensko).

Na podzim 2023 vyhlásí knihovna novou výzvu, takže – naostřete tužky, popusťte fantazii z uzdy a dejte se směle do psaní.

Pokud vás zaujal některý z příběhů ve sbírce a toužíte přečíst si ho celý, napište si o něj na region@ knihovnasemily.cz

Sbírka oceněných textů LS 2023
Sbírka oceněných textů LS 2023 (6,76 MB)